Kto uznaje IELTS?

IELTS jest najszerzej akceptowanym testem na świecie. Honorowany jest on przez ponad 11 000 organizacji: najlepsze uczelnie i instytucje w ponad 140 krajach,  w tym przez 3000 organizacji w samych Stanach Zjednoczonych.

IELTS uznają:

 • Instytucje edukacyjne
 • Pracodawcy
 • Rządy
 • Władze imigracyjne
 • Organizacje zawodowe

Jest to również najpopularniejszy na świecie test języka angielskiego, podchodzi do niego ponad 3 miliony osób każdego roku.

Test IELTS otwiera drzwi do:
 1. Rozwoju zawodowego w ojczyźnie – udowodnienie znajomości języka angielskiego za pomocą testu IELTS może pomóc w znalezieniu lepszej pracy lub awansu.
 2. Emigracja – Twoje wyniki testu IELTS pomogą Ci spełnić wymagania imigracyjne. Wszystkie władze imigracyjne, które wymagają testu z języka angielskiego, akceptują IELTS.
 • Emigracja do Kanady – jeśli chcesz przenieść się do Kanady, jednego z najlepszych miejsc do życia według badania ONZ, powinieneś zdać IELTS. Test jest uznawany przez władze imigracyjne Kanady. Aby znaleźć więcej informacji na temat procedur imigracyjnych, odwiedź stronę internetową Citizenship and Immigration Canada website.
 • Emigracja do Australii – IELTS jest wymagany od głównego wnioskodawcy oraz małżonka i osób dorosłych będących na utrzymaniu wnioskodawcy w procesie imigracyjnym w ramach Australia Migration Visa. Więcej informacji na temat procedur imigracyjnych i wniosków o wizy studenckie można znaleźć na stronie Departamentu Imigracji i Obywatelstwa Rządu Australijskiego Australian Government Department of Immigration and Citizenship website.
 1. Kariera i nauka za granicą – w większości krajów, gdzie angielski jest językiem urzędowym, do złożenia podania o pracę i aplikowania na kursy uniwersyteckie potrzebne jest potwierdzenie znajomości języka angielskiego.
 • Nauka w Wielkiej Brytanii – ponad 600 uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii akceptuje IELTS. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w Wielkiej Brytanii – przeszukaj bazę danych, aby upewnić się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS. Aby ubiegać się o studia licencjackie lub podyplomowe w Wielkiej Brytanii odwiedź stronę internetową UCAS.
 • Studia w USA – ponad 3 300 instytucji szkolnictwa wyższego i programów w USA akceptuje IELTS. IELTS jest uznawany przez 25 najlepszych amerykańskich uniwersytetów i wszystkie kolegia Ivy League. IELTS jest używany przez międzynarodowe programy na 50 najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w USA – przeszukaj bazę danych, aby upewnić się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS.
Program Fulbright

Program Fulbright – IELTS jest również zalecany do aplikacji do programu Fulbright, międzynarodowego programu wymiany edukacyjnej dla studentów, naukowców, nauczycieli, specjalistów, badaczy i artystów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej polskiej Komisji ds. Fulbrighta.

 • Studia w UE – tysiące uniwersytetów w całej Europie uznaje IELTS na kursach uniwersyteckich i programach studiów oferowanych w języku angielskim. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w UE – przeszukaj bazę danych, aby upewnić się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS.
 • Studiuj w Australii – aby dowiedzieć się więcej na temat studiowania w Australii, odwiedź stronę Study in Australia
 • Ucz się z IELTS na całym świecie – dowiedz się, kto jeszcze uznaje IELTS.